Fundacja Pierwszy Dzień

O nas Drukuj

Fundacja Pierwszy Dzień powołana została w celu wspierania kobiet potrzebujących i w trudnej sytuacji życiowej. Celem naszym jest powołanie i prowadzenie aktywnej pomocy społecznej wśród kobiet. Pragniemy skupiać wokół idei Fundacji osoby zainteresowane rozwojem inicjatyw lokalnych w dziedzinie pomocy społecznej. Nasza Fundacja, jako pierwsza zajęła się problemem przemocy domowej na terenie powiatu sierpeckiego. Widzimy ogromne potrzeby w dziedzinie poradnictwa, szeroko pojętego, kompleksowej pomocy, zarówno prawnej jak i wsparcia psychologicznego. Przy ścisłej współpracy i wsparciu  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Komendy Powiatowej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej chcemy zająć się kobietami, które były lub są ofiarami przemocy domowej. Chcemy zapewnić im pomoc prawną, medyczną i wsparcie psychologiczne. W sytuacjach, gdzie są dzieci uczące się, zapewniamy pomoc pedagoga szkolnego.

Fundacja na stałe współpracuje z adwokatem i dwoma sędziami. Mamy też pierwszy w powiecie punkt mediacji rodzinnej.

W październiku zorganizowaliśmy spotkanie dla pracowników socjalnych, policjantów i wolontariuszy z Gimnazjum im. Bsp Wetmańskiego w Sierpcu z Krzysztofem Wiewiórowskim, długoletnim wykładowcą Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej i terapeutą. Spotkanie to zainicjowało bliską współpracę z instytucjami zajmującymi się problemem przemocy i wychodzenia z patologii społecznej.

Nasza Misja
Grupy Wsparcia